Yüz Estetiği

Glabella Çizgileri

Glabella çizgileri (görünümü genellikle “11” sayısına benzeyen, iki kaş arasındaki dikey kaş çatma çizgileri), kaşlar arasındaki kasların tekrarlanan ve istemsiz bir şekilde kasılmasıyla oluşmaktadır. Cilt daha az esnek hale geldiği için, bu kasların yoğun şekilde kasılması, kaşlar arasında yüz rahatlamışken bile görülebilir olan derin kırışıklıklara neden olabilir.

Statik çizgiler

Hiyalüronik asit, esneklik ve elastikiyet veren cildin doğal bir bileşenidir.   Yaşla birlikte, ciltteki hiyalüronik asit miktarı azalmakta ve bu durum daha derin ve statik çizgilerin oluşmasına neden olmaktadır. Statik çizgiler, yüzünüz hareketsizken bile gördüğünüz çizgilerdir (ve bazen çukurlardır).  Hiyalüronik asitten yapılan dermal dolgular, statik çizgilerin ve kırışıklıkların giderilmesinde sıklıkla tercih edilen bir yöntemdir; bu dermal dolgular cildi doldurmakta ve kaybolan hacmi yerine koymaktadır. Dermal dolgular, aşağıdaki durumlar için en iyi tercihtir:

  • Ağzınızın ve burnunuzun etrafındaki çizgileri düzgünleştirme
  • Dudaklarınız şeklini ve kalınlığını iyileştirme
  • Kaz ayaklarını azaltma
  • Göz kenarı kırışıklıklarını azaltma
  • Yanak hacminin geri kazandırılması

Ağız çevresi

Zaman içerisinde, dudaklardaki hacim tükenir ve daha zayıf, düz bir görünüme neden olur. Kırışıklıklar ve ince çizgiler, dudakların düzgün görünümünü bozabilir; kırmızı sınırların ve dudak çizgisinin belirginliği azalır.  Ağız çevresinde, üst dudak ve burun arasındaki bölge düzleşebilir ve ağız köşeleri aşağı yöne dönebilir ki; bu yorgun ve yaşlı bir görünüm kazandırır. Dermal dolgular, dudak dokusunun düzgünlüğünü hedefleyerek, sigara içmenin neden olduğu çizgileri ve kırışıklıkları doldurarak zaman içerisinde yaşlanma belirtileri ile mücadeleye yardım edebilir.

www.juvedermultra.co.uk

ALLERGAN TÜRKIYE

Bilim Sok No:5 Sun Plaza Kat:23 

Maslak-Sariver 34398

Istanbul

Telephone: +90 212 365 5000

Fax: +90 212 328 3614 / +90 212 290 7211

E-mail: web-tr@allergan.com