Hakkımızda

Allergan Hakkında

Merkezi Dublin, İrlanda'da bulunan Allergan, cesur ve global bir ilaç firması ve  büyüme odaklı – yeni endüstri modelinin öncüsüdür. Allergan; yenilikçi ilaçlar, tıbbi cihazlar ve biyolojik ürünler geliştirmek, üretmek ve tüm dünyada hastalara sunmak üzerine odaklanmıştır.

Dünyanın önde gelen ilaç şirketleri arasında yer alan Allergan; göz sağlığı, medikal estetik ve dermatoloji, nörolojik bilimler, gastroenteroloji, kadın sağlığı, üroloji ve enfeksiyon hastalıkları alanlarında tedavi çözümleri sunan yenilikçi bir ürün portföyüne sahiptir.

Allergan, yaklaşık 100 ülkedeki ticari faaliyetleriyle dünyanın her yerindeki insanlara her gün daha uzun ve sağlıklı bir hayat yaşatacak yenilikçi ve anlamlı tedaviler sunmak için hekimler, hastalar, sağlık hizmeti sunucuları ve sağlık otoriteleri ile çalışmaya kendini adamıştır.
17,000 ÇALIŞAN Allergan 17,000’in üzerinde çalışan istihdam etmektedir

Şirketimiz, 17,000'den fazla global çalışanımızın “Yaşam için Cesur” olma taahhüdünden güç almaktadır. Dünya genelinde hastalar ve paydaşlarımız için her zaman doğru ve cesur olanı yaparak, köprüler kuruyoruz, yeni fikirler üretip güçlendiriyoruz, hızlı hareket ediyor ve birlikte sonuçlara ulaşıyoruz.
55 AR-GE PROGRAM Allergan orta ve son aşamada olan 55’in üzerinde ürün geliştirme programına sahiptir

Allergan, Açık Ar-Ge Modeli (Open Science) ile de ilaç endüstrisinin öncüsüdür. Hastalar için en yenilikçi fikirleri ve inovatif tedavileri tespit ederek geliştirmeyi hedefleyen bu AR-GE yaklaşımı, şuan orta ve son aşamada olan 55'ten fazla ürün geliştirme programına sahip Allergan’ın ilaç sektöründe en geniş yeni ürün portföylerinden birine sahip olmasını sağlamıştır.

Allergan’ın global merkez ofisleri Dublin, İrlanda ve New Jersey ABD’de bulunmaktadır.