Haber Arşivi

02.01.2017 | Global

Allergan, 01 Şubat 2017’de LifeCell şirketini satın aldı

Lider global biyofarmasötik şirketlerinden Allergan, 1 Şubat 2017’de rejeneratif tıp alanında önde gelen LifeCell şirketini 2.9 milyar dolara satın alımını başarıyla tamamladığını duyurdu.

Allergan Başkanı ve CEO’su Brent Saunders konuyla ilgili şu sözlere yer verdi: “LifeCell’in satın alımının tamamlanması Allergan için önemli bir kilometre taşı olup rejeneratif tıp alanına adım atmamızı sağlayacaktır. Medikal estetik ve plastik cerrahi pazarımızı bu tip satın alımlar ile daha da geliştirmeye devam edeceğiz. LifeCell’in yeni geliştirilmiş rejeneratif tıp ürünleriyle Allergan’ın yenilikçi medikal estetik ve plastik cerrahi portföyü birleşerek dünya genelinde plastik cerrahlara eksiksiz bir ürün portföyü sunacaktır”.

Allergan, bu satın alımla birlikte, medikal estetik ürünleri, meme implantları ve doku genişleticilerini içerden geniş portföyüne LifeCell'in yüksek kaliteli ve uzun ömürlü dermal matriks ürünleri de dahil olmak üzere yeni geliştirilmiş rejeneratif tıp ürünlerini eklemiştir.

LifeCell’in ticari portföyü genellikle meme rekonstrüksiyonu işlemlerinde ve kompleks fıtık ameliyatlarında kullanılan hücresiz dermal matrikslerinden oluşmaktadır. Önemli ürünleri arasında meme rekonstrüktifi masektomi sonrası kullanılan bir alogreft doku matriksi olan ALLODERM® ile plastik ve rekonstrüktif işlemlerde kullanılan tek kullanımlık  yüksek hacimli yağ grefti olan REVOLVE™ bulunur. LifeCell ayrıca, kompleks abdominal duvar onarımı ve yumuşak doku zedelenmelerinin ve yırtılmalarının cerrahi onarımında kullanılan bir doku matriksi olan STRATTICE™’i de üretmektedir. Allergan, söz konusu ürünlere ek olarak LifeCell’in New Jersey merkezli yenilikçi üretim merkezini ve AR-GE operasyonlarını da satın almıştır.

Söz konusu satın alımla ilgili daha detaylı bilgi için www.Allergan.com’da yer alan basın bültenimizi inceleyebilirsiniz.